סילבסטר במנדוזה

label 1 (29)מי שעוקב אחרי מסעותיי במנדוזה כנראה שם לב שיש קפיצה כלשהי מה-29 בדצמבר עד ל-2 בינואר.  הסיבה היא ראש השנה הנוצרי, שמסיבה כלשהי, אנחנו הישראלים קוראים לחג "סילבסטר".  אין לי מושג למה, אבל אני גם כנראה לא אכנס לזה עכשיו.  עכשיו רק נדבר על כמויות היין ששתיתי באותו הלילה…

label 1 (12) בעלת הבית דיברה עם כל האורחים במקום וכל אחד התנדב לעשות או להביא משהו, אני התנדבתי להביא 3 בקבוקי יין.  קניתי סירה 2006 של CHANDON, ו- 2 מלבק 2005 של LA RURAL.  כמובן שחלק מהאורחים גם כן הביאו יין וגם כל מיני BRUT של יקבי מנדוזה. 

בערך בשעה 9 בערב אחרי התכנסות ו… נשיקות ו… חיבוקים (כל הבנות האלה…), לבסוף התחלנו לאכול ולשתות.  שתי מטיילות מבוגרות יותר שאני לא כל כך זוכר מאיפה הן, הכינו את רוב האוכל.  מלא נקניקיות וגבינות וסלטים וזיתים ולחם טרי ותפוחי אדמה ואורז.  באמת ארוחת מלכים.  היינו בערך 10 אנשים וממש ממש לא היה חסר יין.  כולם שתו ונהנו ושתו ודיברו ושתו וצחקו ושתו…  הבנתם ת'רעיון? 

label 1 (19) קצת לפני חצות כל אחד תפס איזה כתף של מישהו אחר ויצאנו החוצה לראות את הזיקוקים.  השמיים היו מוארים לפחות 30 דקות, משהו לא נורמלי. 

בכל מקרה, היה מצוין.  בערב הזה ממש לא הקפדתי על רשימת היין שלי.  צלמתי חלק מהתויות למחרת וחבל שאין לי יותר תמונות מאותו ערב מדהים ומלא חיים.   label 1 (36)label 1 (34)

 

Day 8

אודות יובל

לבלוג זה הביוגרפיה שלי לא כל כך מעניינת כרגע אבל אני כן יספר על איך בעצם נהייתי חובב אוכל ויין (וכמובן גם הרבה דברים אחרים). את מלוא הקרדיט אני חייב בעצם לבעל הבלוג, שמו עודד. הכל התחיל ביום אביבי בצהרים בזמן הלימודים כאשר התבטל לנו שיעור ולא היה כל כך מה לעשות. עידן, אשר יככב בעוד כמה קטעים במהלך הבלוג, הציע שנעלה למשגב עם לבקר את חברינו החדש בסביבה הטבעית שלו. הריחות היו מופלאים למרות שעכשיו אני לא זוכר ממה היו, אבל כפי שאני מכיר את עודד היום זה בטוח היה לחמניות עם עגבניות מיובשות ובזיליקום או עוגיות שוקולד עם אגוזים וצימוקים. ככל מארח טוב עודד הציע לנו משהו לשתות והוא הציע לנו קפרניות. זאת הייתה קפרניה שאני עדיין לא שוכח, ועל בטן ריקה עשתה למצב רוחי נפלאות. המשכנו הלאה לעוד כמה ליקרים כאשר גם בניהם היה לימונצ'לו אלוהי שעודד עשה במו ידיו, משהו מדהים שסובב לי את הראש עוד יותר וכנראה אחד הליקרים שבדיעבד הפעיל אצלי גם כן את יצר היצירה. באיזשהו שלב גם טעמנו פורט מצוין מאוסטרליה, פורט שעד היום עודד מהלל ורוצה ממנו עוד, עקב כך שכנראה סיימתי לו את הבקבוק בשלוק אחד (הדעות בין הנוכחים עדיין שנויות במחלוקת). מלאים בבצק מעולה ואלכוהול מעולה גם כן, בכל זאת היינו חייבים לחזור וללמוד. בשארית היום נכחתי אבל לא באמת הייתי שם. קפיצה הלאה... על האש ראשון עם החבר'ה היה סטייק עין מהסופר ועוד איזה המבורגר בסגנון אמריקאי. אני חושב אחורה וחושב לעצמי על איך לא הקאתי את הג'נקפוד הזה, אני פשוט עדיין לא מאמין שהקיבה שלי עיכלה את ה"בשר" שאכלנו. לאט לאט המושג "חבר'ה" הצטמצם וככל שבילינו קצת יותר זמן ביחד הארוחות שלנו נעשו מהטובות ביותר, כלומר אין בעצם איך לטעות – בשר מעולה, אלכוהול מצוין וחברה אגדית. גם כאן עודד נכנס לתמונה בתור אחד מהמובילים של השינוי הדרסטי באיכות האוכל שבלסנו. אין ספק בעניין כאשר אני אומר שהכל למדתי מעודד. אני גם יודע שיש עוד הרבה יותר שעוד לא למדתי ממנו. במהלך הזמן כמובן שגם לי צצו כמה רעיונות טובים בקשר לכל סוג של אוכל או כל פתיחה של בקבוק יין, אבל בשביל זה כבר תצטרכו להתעמק בכתוב בבלוג. מילה אחרונה – אזהרה. כאשר אתם קוראים את הבלוג בבקשה לסדר דלי לריר שיטפטף, כי אם אתם תקומו ולא תשימו לב אתם תחליקו ותשברו ת'ראש, וחבל.
פורסם בקטגוריה ארגנטינה, יין, עם התגים . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

2 תגובות בנושא סילבסטר במנדוזה

  1. מאת עודד‏:

    והנה קצת מידע על הסילבסטר בויקיפדיה –
    http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A1%D7%99%D7%9C%D7%91%D7%A1%D7%98%D7%A8

  2. מאת יובל‏:

    תודה רבה על המידע, אבל הקישור ששלחת נראה כמו קללה אחת ארוכה. אז הנה אני מחזיר לך – $%^&#$^%$^@^%@%@%^@%^!!!!!!!

השאר תגובה